תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות. בדינים אלה, ישנם הליכים כגון הקמה או פירוק של חבר. יש לציין כי מי שאמון לדאוג להליכים חוקיים וייצוג חברות הוא עורך דין חברות, עוה”ד מטפל בתקנון החברה, חוזים שיש לערוך ולחתום עליהם, ליווי משפטי שוטף של החברה, ליווי וייעוץ, בכל הקשור לארגונים, השגת אישורים מיוחדים, כגון עסקה של בעלי ענין וכל מה שקשור לדירקטוריון, דיווחי רשויות ועוד.מעורבותו של עורך דין היא מכרעת במקרים של משברים עסקיים, כינוס נכסים, פירוק חברה מרצון או שלא מרצון, נושים וגופים פיננסיים ומייצג את החברה במוסדות ממשלתיים וערכאות משפטיות.

תפקידו של עורך דין דיני תאגידים

כאשר מקימים תאגיד,  יש להסתייע עם עורך דין דיני תאגידים היות ותפקידו של עו”ד זה, הוא לבצע ניסוח הסכמי מייסדים ושותפים, ייסוד של עמותה ושותפות רשומה, ייעוץ לגבי האופן של חלוקת האחזקות והזכויות בחברה, בשותפויות ומיזמים למיניהם, ניסוח תקנון לתאגידים כגון: תקנון החברה, עמותה מפוחת ועמותה שמקבלת תרומות או שנתמכת ע”י המדינה, וכן, ניהול התאגידים שאינן למטרות רווח (מלכ”ר) אשר כוללים עמותה וחברה לתועלת הציבור ותאגידים למטרות רווח הכוללים חברה, אגודה שיתופית ושותפויות.  אם מדובר בחברה אשר מגבילה את האחריות לבעלי המניות, על עוה”ד לציין זאת בתקנון, כי אז מתווספת המילה “בע”מ”, כלומר- בערבון מוגבל.

המטרה המובהקת של דיני חברות

המטרה המובהקת של דיני חברות היא עידוד של היזמות העסקית, שהוא מנוע הצמיחה של המשק. בדיני החברות ישנה תמיכה משפטית בהקמת פרויקטים כלכליים ומסחריים, כאשר ישנה הגנה על היזמים וצמצום הפסדים כבדים. ישנם מסמכים רשמיים, שנמצאים באחריותו של עורך דין חברות כמו: הסכם מייסדים, הסכמי סודיות, קניין רוחני, הסכמי ממון, הסכמי התקשרות מול לקוחות וכדומה. עוה”ד, נותן מענה לוגיסטי לרישום החברה במוסדות המדינה כולל ניסוח ואימות חתימה על תקנון ההתאגדות והצהרות בעלי מניות ודירקטוריונים ועד להגשת המסמכים ורישום החברה ברשם החברות.

ייצוג החברה בערכאות משפטיות וליווי הסכמים ועסקאות

אחד מהתפקידים החשובים והבולטים של עורך דין חברות, הוא  ייצוג חברות בערכאות משפטיות וליווי של הסכמים ועסקאות. כמו כן בעלי המניות בחברה, חייבם להתגונן בפני תביעות נגד החברה ולכן, ייצוג משפטי מקצועי הוא אחד מההכרחים של כל חברה. יש לבחור משרד עו”ד הבקיא בדיני חברות ותאגידים ולכן בחירה נכונה במשרד עו”ד וותיק ומוביל כגון עייש • בן שלום • גולדשמידט משרד עורכי דין ונוטריונים. המשרד הוא בעל ניסיון של 40 שנה  וצבר ניסיון עשיר בתחום דיני חברות ותאגידים ובמשפט האזרחי. כמו כן, למשרד עורכי דין מהשורה הראשונה העוסקים במגוון תחומים, כאשר כל עורך דין אמון בתחומו. המשרד משרת לקוחות מהמרכז והדרום, תוך זמינות גבוהה, שירות ואדיבות וליווי לאורך כל הדרך.

עורך דין תאגידים

לא אחת רבים שואלים מהו המושג תאגידים? או מהי למעשה התאגדות? בישראל ישנם כמה סוגים של התאגדויות,יש לדעת כי התאגידים פועלים באופן נפרד מהבחינה המשפטית מהבעלים והמפעילים הם החברים בתאגיד. התאגיד  הוא בעצם גוף משפטי, אשר ניתן להטיל עליו חיובים, יש לתאגיד גם זכויות והוא אף יכול לבצע כל מיני פעולות משפטיות. כפי שהוזכר קודם לכן במאמר, ישנם סוגים שונים של תאגידים, כאלה שהם ציבוריים ופועלים בתחום המשפטי הציבורי בלבד, כמו למשל רשות מוסמכת המוקמת מכוח החוק או עיריות ומועצות מקומיות, כאשר מעמדן נקבע מהחלטת שר הפנים. ישנם גם תאגידים פרטיים, אשר מוקמים בתחום המשפטי הפרטי כמו חברה, אגודה שיתופית או שותפות. הסוג השלישי הוא תאגיד מעורב, תאגיד זה, מוקם מהכוח המשפטי ציבורי, אך תחום עיסוק של תאגיד מסוג זה, נוגע גם במשפט הפרטי וגם במשפט הציבורי.

דיני תאגידים מהווים חלק של המשפט האזרחי

יש לציין, כי דיני תאגידים, מהווים חלק מהמשפט האזרחי וכמובן שישנם עורכי דין המתמחים בנושא זה. דינים אלה, עוסקים במעמדם המשפטי של התאגידים למיניהם וכוללים את הזכויות והחובות של התאגיד, ונושאי המשרה של התאגידים השונים. זהו תחום מורכב ודורש מומחיות של עורי דין העוסקים שנים בנושא זה וזו הסיבה, כי יש לפנות למשרד מומחה וותיק כמו עייש • בן שלום • גולדשמידט משרד עורכי דין ונוטריונים, אשר עוסקים בתחום מזה 40 שנה. למשרד לקוחות רבים ותאגידים וחברות המוכרים בשוק הישראלי. המשרד מציע זמינות, אדיבות וטיפול מקצועי בלקוחות וכן, הוא מציע שירות ללקוחות ממרכז ודרום הארץ.משרד עוה”ד אבי עייש&ירדנה בן שלום, מעסיקים עורכי דין במגוון תחומים משפטיים, כך שניתן למצוא שירותים משפטיים מקצועיים ורבים תחת קורת גג אחת.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד
Call Now Button