פגיעה של מעסיק על רקע תלונה על הטרדה מינית, גם אם לא הוכחה, היא התנכלות

ביה”ד הארצי לעבודה קבע כי לא היה מקום שלא לדון בטענת המערערת להתנכלות מצד החברה או להפרת חובותיה כמעסיק רק משום שטענותיה להטרדה מינית מצד המשיב לא הוכחו: “חובות המעסיק מכוח החוק והתקנות הן חובות עצמאיות ואינן תלויות בשאלה האם הוכחו הטרדה מינית או התנכלות”.

“פגיעה של מעסיק, של עובדו או של ממונה מטעמו, שמקורה בתלונה או בתביעה על הטרדה מינית, היא התנכלות, אפילו אם ההטרדה המינית מושא התלונה או התביעה לא הוכחה “. כך פסק בית הדין הארצי לעבודה במסגרת ערעור על החלטת בית הדין האזורי לעבודה, שדחתה תביעה לפיצוי בגין הטרדה מינית מבלי להכריע באחריות החברה. בית הדין החזיר את הדיון בשאלת אחריותה של החברה להפרת חובות שונות על פי החוק למניעת הטרדה מינית לבית הדין האזורי, להשלמת הכרעתו.

ע”ע 515-01-14

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד