עורכי דין למושבים וקיבוצים

על עבודתם של עורכי דין למושבים וקיבוצים

עורכי דין למושבים וקיבוצים מתמחים בסוגיות משפטיות הייחודיות למגזרים אלו. במושבים חקלאים, בדרך כלל מדובר על מינוי בן ממשיך ואופן הורשת המשק החקלאי, הסדרת השימושים בנחלה, כמו גם, מכירה ורכישה של נחלות, בהתאם לדין. בקיבוצים הסוגיות המשפטיות בהם עורכי דין למושבים וקיבוצים עוסקים בהם, נוגעים לתהליכי ההפרטה ושיוך הזכויות, בנים ממשיכים וחוזרים, הורשת הקניין הפרטי והורשת החלק של המוריש בנכסים היצרניים של הקיבוץ.

רמת ההפרטה

התהליך של שיוך נכסים בקיבוץ תלוי ברמת ההפרטה, שכל קיבוץ ביצע ובמצב הנוכחי לאורך התהליך. במקומות בהם ההפרטה חלקית, שיוך נכסים בקיבוץ יכול להיות סוגיה מעוררת מחלוקת, בין החברים בקיבוץ ובין חבר מסוים לקיבוץ עצמו. בהליכים השונים המתנהלים מול הרשויות השונות, כמו גם תביעות בבית המשפט, במקרים רבים נדרש ליווי משפטי לקיבוצים בייעוץ וייצוג של עורכי דין למושבים וקיבוצים המתמחים בסוגיות אלו. תהליכי ההפרטה הינם מורכבים ומסובכים ובעזרת ליווי משפטי לקיבוצים הנמצאים בתהליך, ניתן לפתור סוגיות משפטיות רבות ולהסדיר, את זכויות הקניין של החברים במקרקעין ובאמצעי הייצור המשותפים.

שיוך והורשה

המצב המורכב של הבעלות על הרכוש בתהליך ההפרטה, משפיע על סוגיית ירושה בקיבוץ עורך דין נדרש לכך. במסגרת הקיבוץ המתחדש בו, כל חבר רשאי להחזיק בקניין פרטי, ניתן להוריש נכסים פרטיים כגון כלי רכב, חסכונות, ומיטלטלין. בקיבוץ בהם אמצעי הייצור שויכו לחברים באופן קנייני, גם אותם אפשר להעביר בתור ירושה בקיבוץ באמצעות הצוואה. כפי שיודעים עורכי דין למושבים וקיבוצים לא ניתן להוריש קרקע, מים ומכסות חקלאיות בקיבוצים, מכיוון שאלו אינם ניתנים לשיוך אישי בתהליך ההפרטה.

עורכי דין למושבים וקיבוצים המומחים בתחום

כאמור נושא הירושה הוא תחום מרכזי של עורכי דין למושבים וקיבוצים בעבודתם. הורשת בית המגורים, הינה גם כן מורכבת ותלויה בסוג שיוך הדירות ואם הוא רק פנימי או קנייני. בגלל המורכבות של נושא הדיור והבעלות במקרים של פרידה של בני זוג נשואים, המתגוררים יחדיו בקיבוץ, יש צורך להתייעץ עם עורך דין גירושין בקיבוץ המתמחה בכך, על ההשפעה של המאפיינים הקיבוציים הייחודים על הגירושין ואופן חלוקת הרכוש. עורך דין גירושין בקיבוץ יכיר את זכויות הקניין של הצדדים, כיצד יש לחלק את הרכוש ומי זכאי בהתאם לחברות והשייכות לקיבוץ. אם אתם זקוקים לייעוץ בנוגע לסוגיות של ירושה בקיבוץ עורך דין ממשרד עייש, בן שלום וגולדשמידט הוא כתובת מצוינת עבורכם. משרד עורכי דין עייש, בן שלום וגולדשמידט נחשב לאחד מהמובילים בתחום המקרקעין ומתמחה בדיני קיבוצים ומושבים.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד
Call Now Button