עורך דין פירוק שיתוף

כל מה שרצית לדעת לגבי עורך דין פירוק שיתוף

עורך דין פירוק שיתוף מייעץ ומלווה לקוחות המבקשים לפרק שותפות. השותפות יכולה להיות במקרקעין, עסק או חברה. מכיוון ששותפות היא וולונטרית וחוזית, מבחינה משפטית לכל שותף, יש את הזכות המלאה, לפרק את השותפות בכל עת. כשמדובר על מקרקעין, הזכות לפירוק השותפות, עוגנה בחוק המקרקעין. כל מי שמחזיק בשטח, קרקע, בית או דירה, בשותפות עם אחרים, רשאי לדרוש למכור את חלקו, במחיר שוק בכל עת. אין הבחנה חוקית לגבי משך הזמן שעבר, מאז נחתמה השותפות ואין התיישנות או כל הגבלה אחרת, על היציאה מהשותפות.

תביעה בערכאות

כאשר מדובר על פירוק שיתוף עורך דין מומלץ יודע שדרושה הסכמת כל השותפים, לשם מכירת הנכס. אם מי מהשותפים מתנגד לבקשת הפירוק, על הצד המעוניין בכך, יש להגיש תביעה באמצעות עורך דין פירוק שיתוף לבית המשפט. הערכאה בה יש להגיש את התביעה תלוי ברישום המקרקעין ובערכו של הנכס. כאשר הנכס רשום על שם השותפים בטאבו, עורך דין פירוק שיתוף יגיש את התביעה לבית המשפט השלום, באזור המגורים של התובע. כאשר הזכויות במקרקעין של השותפים, רשומות במנהל מקרקעי ישראל או אצל החברה הקבלנית, עבור פירוק שיתוף עורך דין מומלץ צריך להגיש את התביעה לערכאות שונות, בהתאם לשווי הנכס. בית המשפט השלום מטפל בתביעות של עד 2 מיליון ₪ ולכל סכום מעבר לכך, יש להגיש את התביעה, לבית המשפט המחוזי.

גירושין ומקרקעין

כשמדובר על גירושין של בני זוג החולקים מקרקעין, הנושא יכול להיות מורכב יותר. עורך דין פירוק שיתוף צריך לקחת בחשבון, את אופן חלוקת שאר הרכוש בהסכמה או בהתאם לפסק הדין. ניתן למכור את הנכס לצד שלישי ולחלק את הכסף, יחד עם שאר הנכסים או שצד אחד, ימכור את חלקו לאחר והסכום יקוזז מול נכסים אחרים. כאשר בקשת הפירוק מוגשת בשותפות של בני משפחה, כולל בני זוג בהליך גירושין, על עורך דין פירוק שיתוף להגיש את התביעה לבית המשפט לענייני משפחה, שהוא המוסמך לדון בפירוק, ללא קשר לערך הנכס או לגובה התביעה.

עורך דין פירוק שיתוף מומחה ומנוסה

 אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי פירוק שותפות במקרקעין, צרו קשר כאן באתר או בטלפון, עם משרד עורכי דין עייש, בן שלום וגולדשמידט. המשרד מנוסה בניהול תיקים מורכבים של פירוק שותפויות, בין היתר סביב גירושין וחלוקת רכוש. משרד עורכי דין עייש, בן שלום וגולדשמידט מייצג לקוחות בכל הערכאות השונות, כולל הבית הדין הרבני והבית המשפט לענייני משפחה.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד