עו”ד שיכון ובינוי

עו”ד שיכון ובינוי או עו”ד פינוי ובינוי

רבים מרשת מחפשים את המונח עו”ד שיכון ובינוי בעת האחרונה. מרביתם למעשה מתעניינים בפינוי בינוי ותמ”א 38 ולא לחברת הבנייה המוכרת שיכון ובינויי. עורך דין פינוי ובינוי מתמחה בליווי פרויקטים של התחדשות עירונית, משלב המשא ומתן בין הדיירים לחברה הקבלנית המבצעת ועד להשלמת הפרויקט בסוף התהליך. עו”ד שיכון ובינוי או יותר נכון לומר, עו”ד פינוי ובינוי, יכול למקסם את התועלות שהדיירים יכולים להפיק מהפרויקט ולהגן על זכיותיהם ורכושם לאורך ההליך.

זכויות בנייה

במסגרת פרויקטים מסוג זה, המבנה הישן נהרס או משופץ, כאשר הקבלן מקבל זכויות בנייה נוספות על השטח. הדבר מאפשר לדיירים לקבל דירה העומדת בתקני הבטיחות העדכניים, כולל הוספת חדר ביטחון, ממ”ד וחיזוק של המבנה, כך שהוא יעמוד בתקן לרעידות אדמה. על מנת להגן על הדיירים, עו”ד פינוי ובינוי צריך לעגן בהסכמים, את הזכויות והדרישות של הדיירים, להתייחס למקום המגורים בתקופת הבנייה ולכלול סנקציות ברורות, על הפרת ההסכם, הן מבחינת אופן הבנייה והן מבחינת זמני העבודה.

ערבויות בנקאיות

על עו”ד שיכון ובינוי המלווה את הדיירים לפעול להקטין ככל שניתן, את אי הוודאות בנוגע להיקף הזכויות של הקבלן. חשוב להבין מהו מספר הדירות שייבנו ומה יהיה גודלם. הדבר חשוב להבנת התמורה שהדיירים הנוכחים יכולים לקבל באמצעות ההליך. בנוסף העורך דין חייב להסדיר את הערבויות שהיזם נותן לדיירים למקרה, שהוא לא יסיים את הפרויקט ולהסדיר את הפיצוי, שיינתן לכל דייר במקרה שכזה. עו”ד שיכון פינוי בינוי המלווה את הדיירים, צריך לקחת חלק באספות הדיירים, לאורך התהליך ולהסביר את המשמעות המשפטית של כל סעיף בהסכם. עורך הדין נושא באחריות לעגן בהסכם, את מועד הפינוי, תקופת הבינוי הצפויה וזמן האכלוס אליו היזם מחויב.

עו”ד שיכון ובינוי המומחה לתחום

הצוות המשפטי המלווה את הדיירים, צריך להכיר את תכנית ההתחדשות העירונית ולוודא את מיצוי הזכויות של הדירים, בהתאם לתכנית של הוועדה המקומית. עו”ד פינוי ובינוי נדרש גם להתנהל, מול דיירים סרבנים בעת הצורך ובמקרים מסוימים גם להגיש כנגדם תביעת נזיקין, בשם רוב הדיירים המעוניינים בהסכם. למידע נוסף על המשמעויות המשפטיות של פינוי ביוני, צרו קשר עם משרד עורכי דין עייש, בן שלום וגולדשמידט. המשרד מנוסה בליווי של פרויקטים מעין אלו, הן מצד היזם והן מצד הדיירים. משרד עורכי דין עייש, בן שלום וגולדשמידט ילחם עבורכם למען דירה טובה ובטוחה יותר.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד