עו”ד נישואין

מה חשוב להבין לגבי הסכם ממון עורך דין

בקרב הגולשים באינטרנט, רבים מחפשים את המונח, הסכם ממון עורך דין בתקופה האחרונה. הדבר ככל הנראה נובע מהתעניינות בנושא של חתימה על הסכם ממון והרצון למצוא עורך דין המתמחה בכך. בניסוח הסכם ממון עורך דין למעשה צריך להגיע להסכמות בין הצדדים, במגוון סוגיות חשובות בהם ההסכם עוסק. הסכם ממון שמנוסח היטב, צריך לכלול התייחסות לכל הנכסים והרכוש הרלוונטיים להסכם ולהגדיר את אופן חלוקתו, במקרה של פרידה באופן ששני הצדדים יחושו, שהוא הוגן כלפיהם. הסכם ממון יכול להבטיח לבני הזוג, שקט נפשי בנוגע לנישואים, מכיוון שההסכם מגן עליהם מבחינה כלכלית, במידה והנישואים, חלילה יכשלו.

לפני חתונה, לאחריה וגם כשלא מתחתנים

כאשר מדובר על ניסוח הסכם ממון עו”ד מומלץ להיעזר בעורך דין, שעיקר עיסוקו בדיני משפחה והוא מנוסה בניסוח של הסכמים מעין אלו. על הסכם ממון ניתן לחתום, לפני הנישואים או לאחריהם. ישנם מקרים שבמערכת היחסים לפני החתונה, הנושא לא עלה ורק לאחריהן, מסיבות כאלה או אחרות, בני הזוג נדרשים לנושא. גם לבני זוג שלא נישאים כדין, למשל זוגות חד מיניים או פסולי חיתון שאינם יכולים להינשא בישראל, חשוב לחתום על הסכם ממון, הסכם לחיים משותפים, בתור ידועים בציבור. ההסכם למעשה מעגן את זכויותיהם כבני זוג ואף תורם להכרה שיפוטית במעמדם הזוגי בעת הצורך.

ניסוחים ברורים

כאשר מדובר על הסכם ממון עו”ד מומלץ יודע להכניס סעיפי אכיפה, על מנת שהוא יהיה הוגן ויגן בפועל, על האינטרסים של שני הצדדים. ישנה חשיבות גדולה שהסעיפים בהסכם, ינוסחו בצורה חד משמעית, על מנת למנוע מחלוקות עתידיות, סביב אי בהירות בכוונת הסעיף, עקב ניסוח לא ברור. לאחר חתימה על הסכם ממון עורך דין מגיש את ההסכם לבית הדין הרבני או לבית הדין לענייני משפחה, על מנת שהוא יקבל תוקף מחייב.

הסכם ממון עורך דין מומחה בלבד

הסכם ממון צריך להתייחס לכל סוגי הרכוש של בני הזוג, כולל עסקים והשקעות, כמו גם ירושות הצפויות בעתיד. אם אתם מחפשים עורך דין לניסוח של הסכם ממון בעבורכם, כדאי לכם להיעזר במשרד עו”ד עייש, בן שלום וגולדשמידט. צוות המשרד מנוסה, בניסוח הסכמי ממון מורכבים ובקי לעומק בחקיקה ובפסיקה הרלוונטית לתחום. משרד עורכי דין עייש, בן שלום וגולדשמידט מעניק מגוון שירותים משפטיים ללקוחות בכל רחבי הארץ ועורכי הדין של המשרד, פועלים מתוך שלושה סניפים. הסניף הצפוני ממוקם במטולה, הסניף הדרומי באשקלון והסניף המרכזי בתל אביב.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד