עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן

העבירות הכלכליות, הפכו למכת מדינה בשנים האחרונות ולכן, ישנם עונשים כבדים שמטרתם היא הרתעת העבריינים, אשר מבצעים עבירות צווארון לבן. למרות שהעבירות הללו בתחום הכלכלה, אינן דומות לעבירות פליליות שאינן כלכליות, אך מצד שני בתי המשפט בארץ, קבעו כי העונשים יהיו לא פחות חמורים מאשר עונשים לעבריינים שעברו עבירות פליליות חמורות כגון עבירות רכוש, עבירות סמים וכדומה. למעשה עבירות מס  מהוות את היחס בין היקף העבירות ותוצאותיהן, לבין הענישה, מידה כנגד מידה. לכן, בתיקון 113 לחוק העונשין (התשל”ז 1997) בסעיף 40ב לחוק, מוזכר יחס הולם, בין חומרת העבירה למידת האשמה של הנאשם ומידת העונש שיוטל עליו.

פגיעה בקופת המדינה בעבירות הצווארון הלבן

כאשר מדובר על עבירות כלכליות כמו עבירות צווארון לבן, מדובר על פגיעה בקופת המדינה ולכן, עבירות אלה, עשויות להוביל לתביעה קשה. במידה והגיע לבית העסק של אדם מסוים החשוד בעבירות מס, יש לשים לב, כי לשוטר יש צו חיפוש, אשר חתום בידי שופט. יש לשים לב בנוסף, כי השוטר מגיע יחד עם עוד 2 עדים. זו הסבה , כי יש להסתייע בעורך דין המתמחה בתיקים של עבירות מסוג הצווארון הלבן. יש לשים לב כי כל מילה בחקירות המס שיבוצעו, המילה של בעל העסק עשויה להיות מכשול ולכן, יש להתייעץ באופן מידי עם עו”ד אשר ינחה את מרשו בדבר הליכי החקירה, מה מותר לו לומר ומה אסור לו לומר.

החשיבות בבחירת עורך דין המתמחה בעבירות הצווארון הלבן

אם הוזמנתם לחקירה, כאשר מדובר בהליך פלילי בגלל עבירות כלכליות מסוג עבירות צווארון לבן, למשל בחקירה משטרתית, בחקירה של הרשות לניירות ערך, חקירה במס הכנסה או בבית המשפט, התוצאה של עבירות אלה, עשויות להיות חמורות ועשויות להגיע לעונש של מאסר בפועל. יש להסתייע בשירותיו של עו”ד צווארון לבן, המתמחה שנים בייצוג נאשמים או חשודים בעבירות כלכליות. אחד ממשרדי עורכי דין לעבירות הצווארון הלבן מהוותיקים בתחום הוא עייש • בן שלום • גולדשמידט משרד עורכי דין ונוטריונים​. המשרד הוא בעל ניסיון של 40 שנה  וצבר ניסיון עשיר בתחום זה. כמו כן, למשרד עורכי דין מהשורה הראשונה העוסקים במגוון תחומים, כאשר כל עורך דין אמון בתחומו. המשרד משרת לקוחות מהמרכז והדרום, תוך זמינות גבוהה, שירות ואדיבות וליווי לאורך כל הדרך.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד
Call Now Button