הפרת הסדרי ראייה

כל מה שצריך לדעת לגבי הפרת הסדרי ראייה

הפרת הסדרי ראייה שנקבעו בהליך הגירושין יכולה להתבצע, הן על ידי ההורה המשמורן והן על ידי ההורה שאינו במשמורת ונקבעו לו, מועדים מוגדרים. חשוב להבין כי להסדרי הראייה שנקבעו, הן בהסכמת הצדדים, בהסכם גירושין בהסכמה והן בהסדרים שנקבעו בהליך שיפוטי, הינם בעלי תוקף משפטי מחייב, בדומה לפסק דין חלוט, שניתן בבית המשפט. לדוגמא, שינוי הסדרי ראייה מצד האם ומניעת המפגש של הילד עם האב, במועדים שנקבעו, חייב לקבל אישור מבית המשפט והוא אסור על פי הדין. גם כאשר אב מופיע לראות ילדיו מחוץ לזמנים שהותרו לו, הוא מפר את הסדרי הראיה וניתן לנקוט כנגדו בצעדים משפטים שונים.

צעדים כנגד הצד המפר

כאשר ההורה שאינו במשמורות, אינו מורשה על ידי ההורה המשמורן, לבקר במועדים שנקבעו חשוב לפנות לשירותי, עורך דין הסדרי ראיה המתמחה בתחום, לשם קבלת ייעוץ וסיוע מול הצד המפר. במקרים מסוימים, עורך דין הסדרי ראיה ימליץ על הגשת תלונה במשטרה על הפרת הסדרי ראייה שלא כדין. במקרים מסוימים, המשטרה תזמן את האם לבירור וגם במידה ולא יהיה המשך טיפול משטרתי, הגשת התלונה תתועד וניתן יהיה להציגה, בהליכים המשפטיים בהמשך. בסמכות המשטרה להגיש כתב אישום כנגד הצד, שביצע הפרת זמני שהות לפי פקודת, ביזיון בית המשפט. ניתן אף לדרוש קנס כספי, על הצד שביצע הפרת זמני שהות באופן חזרתי, על מנת להרתיע אותו מפני הפרות חוזרות.

לאורך השנה

במצב מתמשך של הפרת הסדרי ראייה ניתן בעזרת, עורך דין זמני שהות לבקש מבית המשפט, שינוי של הסדרי המשמורת. הסדרי הראייה יכולים להיקבע בהסכמה בין הצדדים כראות עיניהם. כאשר אין הסכמה, לרוב נקבעים זמני שהות מקובלים בהחלטה שיפוטית, של בית הדין הרבני או בית הדין לענייני משפחה. זמני שהות מקובלים במהלך השבוע, הם פעמיים בשעות אחר הצהריים, וסופי שבוע לחילופין. כך גם לגבי החגים, מקובל שבכל חג, הילדים ישהו אצל הורה אחד ובחג שבא אחריו אצל האחר.

ייעוץ וליווי משפטי במקרה של הפרת הסדרי ראייה

אם אתם מחפשים עורך דין זמני שהות אתם במקום הנכון. משרד עורכי דין עייש, בן שלום וגולדשמידט מתמחה בדיני משפחה ובעל ניסיון בהלכים משפטיים, לקביעת משמורת והסדרי הראיה. לצוות המקצועי של משרד עו”ד עייש, בן שלום וגולדשמידט כל הידע והכלים הנדרשים עבורכם, לאחר הפרת הסדרי ראייה על מנת שתוכלו להמשיך ולפגוש את ילדכם כדין.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד