דיני חוזים

דיני חוזים
חוזה הוא מסמך בעל תוקף משפטי, כאשר הוא מכיל את מפגש והרצונות בין הצדדים – המציע והניצע). חוזה, כולל התחייבות משפטית והוא העיקרון שמנחה בכל הנושא של דיני חוזים והסכמים אלה שהוא למעשה החוזה עצמו יש לכבד. סעיף 1 בחוק החוזים, קובע כי חוזה נעשה לפי הצעה וקיבול לפי הוראות חוק החוזים. המבחן האובייקטיבי ששני הצדדים בחוזה התכוונו להיכנס לחוזה משפטי מחייב הוא על פי המבחן האובייקטיבי. ביהמ”ש מסתמך על תנאי זה, לפי הדרישה לגמירות הדעת בסעיף 2 וסעיף 5 לחוק החוזים.

כוונת ההתקשרות בין הצדדים – כלל ראשון לקיום חוזה
התנאי המקדמי כאמור לקיום החוזה, הוא הכוונה ליצירת יחסים משפטיים מחייבים הוא כוונת ההתקשרות בין הצדדים. גמירות הדעת מהווה למעשה רצון מגובש, כוונה ורצינות של שני הצדדים להתקשר בחוזה המראה החלטיות של שני הצדדים בחוזה. גמירות הדעת בין הצדדים לחוזה נלמדת לפי אמות המידה של האדם הסביר. לכן, נבדקות סיבות העניין, דברים שנאמרו לפני ואחרי כריתת החוזה וכן, תוכן החוזה והתנהגות הצדדים. מי שעורך את החוזה הוא עורך דין הבקיא בתחום דיני חוזים, כך שכל צד מיוצג ע”י עורך דין מטעמו לשמירת האינטרסים של כל צד בחוזה.

מתי יש להסתייע בעורך דין המתמחה בדיני חוזים?
כאשר נחתם חוזה, אך ישנה הפרה של החוזה או אחד מסעיפיו, יש להסתייע עורך דין דיני חוזים. ישנן כמה עילות לתביעה משפטית של אחד מהצדים בחוזה. למשל, כאשר הוכח כי החוזה נעשה תחת כפייה, או שנעשה שלא בתום לב של אחד מהצדדים בחוזה, הפר חוזה או שמעוניין לבטל את החוזה. לדוגמא, כאשר אחד מהצדדים מעוניין לבטל את החוזה והסיבות שלו אינן מוצדקות ע”פ חוק ועוד. למשל ביטול חוזה מתקיים בנסיבות מסוימות ובחוק החוזים (חלק כללי) התשל”ג 1973. אפשר למצוא עילות שונות, אשר מקנות את הסעד של ביטול חוזה בגלל פגם בכריתתו. אם אתם מעוניינים לתבוע בגין הפרת חוזה או כל עילה אחרת המצדיקה תביעה משפטית, יש למצוא עורך דין הבקיא בחוק החוזים. הבחירה של עוה”ד שייצג אתכם היא מכרעת ויש לבחור עו”ד וותיק בתחום כמו עייש • בן שלום • גולדשמידט משרד עורכי דין ונוטריונים. המשרד הוא בעל ניסיון של 40 שנה וצבר ניסיון עשיר בתחום זה. כמו כן, למשרד עורכי דין מהשורה הראשונה העוסקים במגוון תחומים, כאשר כל עורך דין אמון בתחומו. המשרד משרת לקוחות מהמרכז והדרום, תוך זמינות גבוהה, שירות ואדיבות וליווי לאורך כל הדרך.

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד
Call Now Button