דואר ישראל יפצה עובד קבלן במחלקת המיון שסבל מעישון פסיבי מצד חבריו לעבודה

ביהמ”ש קבע כי החוק למניעת עישון יושם רק באופן חלקי, שכן אנשים עישנו גם ליד עמדותיהם במקום שאינו מאוורר, ופסק לתובע פיצוי בסך של 50 אלף שקל בראש הנזק הלא ממוני. עם זאת, על התובע הוטל אשם תורם בשיעור של 50% מאחר שהוא בחר במקום עבודה שלא התאים לו מבחינה בריאותית, גם ללא קשר לעישון.

בית משפט השלום קיבל תביעת נזקי גוף שהגיש עובד קבלן שעבד במחלקת המיון של דואר ישראל, וחייב את הדואר לפצותו בגין נזקים מהם סבל בגין חשיפתו לעישון פסיבי נוכח כשל באכיפת איסור העישון במקום. השופטת מיכל וולפסון קבעה כי הדואר יישם את איסור העישון רק באופן חלקי וכי הייתה התרשלות בהתעלמות מהעובדה שאנשים עישנו גם ליד עמדותיהם. לצד זאת הטיל בית המשפט אשם תורם בשיעור של 50% על התובע לאור העובדה שבחר במקום עבודה שללא קשר לעישון על פניו לא התאים לו מבחינה בריאותית בשל מחלת האסטמה ממנה הוא סובל. סך הפיצוי שנקבע בראש הנזק הלא ממוני לאחר ניכוי אשם תורם – 50 אלף שקל.

ת”א 39875-02-11

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד