בית המשפט ביטל הסדר נושים לחברה שסיכלה כל פיקוח על התנהלותה הכספית

השופט חגי ברנר מתח ביקורת חריפה על התנהלותה של חברת יעל אורגד, שניצלה לדבריו את שליטתה המוחלטת בקופת ההסדר, נקטה העדפת נושים וסירבה לשלם לנאמנת את שכר טרחתה: “חברה המבקשת לחסות בצילו של הסדר, תוך שהיא נהנית מהגנה מפני נושיה, אינה רשאית לעשות דין לעצמה בבחינת כן מדובשך אך לא מעוקצך”

בית המשפט המחוזי ביטל הסדר נושים בין חברת יעל אורגד לנושיה, לאחר שזו שילמה לנושים שלא בהתאם להסדר, תוך העדפת נושים מסוימים וקיפוח אחרים, והפרה צו שיפוטי המחייב אותה לשלם לנאמנת את שכר טרחתה לאלתר. השופט חגי ברנר מתח ביקורת חריפה על התנהלותה של החברה, המנצלת לדבריו את שליטתה המוחלטת בקופת ההסדר ואינה מעוניינת בקיומו של פיקוח יעיל על התנהלותה הכספית.

פר”ק 18061-05-14

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד