ביהמ”ש העליון הכפיל פיצוי לאדם שהורשע בעבירות מין, נאסר וזוכה במשפט החוזר

בתום משפט שארך כתשע שנים, מתוכן שהה כ-5.5 שנים במעצר בית, הורשע סאלם עבד אלקאדר בביצוע מעשה מגונה ונידון ל-6 חודשי מאסר. ביהמ”ש העליון פסק לו פיצוי של 300 אלף שקל, כפול ממה שפסק המחוזי במשפטו החוזר: “בתומו של הקרב נותר המערער מותש וחבול, והזיכוי ה’אילם’ ספק אם יש בכוחו לרפא את פצעיו”.

בית המשפט העליון דן לראשונה בסוגיית תשלום פיצוי למי שהורשע ונשא בעונשו (או בחלקו) והרשעתו בוטלה במשפט חוזר, והכפיל את הסכום לסך של 300 אלף שקל. השופטת ענת ברון פסקה, בהסכמת השופטים אסתר חיות וצבי זילברטל, כי מדינת ישראל תפצה את סאלם עבד אלקאדר על העמדתו לדין פלילי ועל הרשעתו בעבירות חמורות של ביצוע מעשה מגונה באישה הלוקה במחלת נפש – מהם זוכה במסגרת דיון נוסף שנערך בעניינו.

ע”פ 5695/14

צריכים עזרה? דברו איתנו ונשמח לסייע לכם

תחומי עיסוק נוספים

תאגידים וחברות

דיני חברות ותאגידים הוא מתחום אחד מענפי המשפט, אשר מאגד מכלול של חוקים ותקנות, למטרת ניהול נכון של הפעילות העסקית, הארגונית והפיננסית של חברות.
קרא עוד

חדלות פרעון

אנשים רבים בגלל המשבר הכלכלי אשר נוצר בגלל הקורונה, מגיעים למצב של חדלות פירעון. זו הסיבה כי יש לפנות מיד אל עורך דין חדלות פירעון, אשר חולל מהפכה.
קרא עוד

גירושין

כאשר מתקבלת החלטה לגבי גירושין, היא מתקבלת באמצעות שני בני הזוג בדרך כלל, אבל לפעמים רק צד אחד מעוניין בגירושין. במצב זה, הליך זה, עשוי להיות לא פשוט.
קרא עוד

מקרקעין

עסקת נדל"ן היא לא רכישה של חפץ פשוט, מדובר על העסקה היקרה ביותר בחייו של כל אחד מאתנו. זו הסיבה כי יש לבדוק היטב את הנכס, באמצעות עורך דין מקרקעין.
קרא עוד

קיבוצים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף מוסן מנת.
קרא עוד
Call Now Button